O stronie

Dziś jest 15 grudnia 2018 roku. Nareszcie zawziąłem się w sobie i postanowiłem stowrzyć to oto miejsce – krypotowaluty.2xe.pl . Celem strony jest przybiliżenie i edukacja o czymś rewolucyjnym w moim przekonaniu – technologii blockchain i działających w niej kryptowalutach. Ponieważ głównie skupiam się na podstawach najwięcej znadziecie tu o Bitcoinie.

Kim jestem? Inwestowaniem zajmuję się hobbystycznie od 2006 roku. Najpierw giełda od 2010 forex i inne CFD. Blog będę prowadził anonimowo, jedynym celem jest edukacja, umożliwienie ludziom poznania krytpowalut jako narzędzia do finansowej wolności. Taki dobry uczynek dla kilku osób, które to będą czytać. Krytpowalutami zacząłem się interesować dosyć późno bo dopiero w połowie 2013 roku. Przeczytałem artykuł w internecie że Bitcoin osiągnął właśnie cenę 1000 zł. Zacząłem czytać na tene temat, zaciekwiło mnie to i kupiłem 0,2 BTC za 200 zł. Ze względu na spadek mojego zainteresowania oraz zmianę komputera bezpowronie utraciłem moje 0,2 BTC.

Jestem jednym z tysięcy ludzi, którzy tak zrobili – i żałują. W internecie krąży mnóstwo anegdot o początkach bitcoina. Dla mnie najciekawsze są o tym jak w 2010 roku pewnien człowiek kupił 2 pizze za 10 000 BTC (!) oraz jak pewien człowiek kupił 5000 BTC, zapomniał o nich a dysk z kluczami wyrzucił na śmietnik. Jak stał się wirtualnym milionerem podobno płacił za przeszukiwanie wysypiska śmieci ale … nic nikt nie odnalazł.

Przestroga. Zawsze miejcie dostęp do kluczy prywatnych! Zróbicie kilka kopii w różnych miejscach. Również offline! Koniecznie. Jeśli tego nie macie zróbcie to teraz! A co jeśli nie zrobicie kopii a BTC będzie kosztował milion dolarów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *